Koronawirus: Potwierdzono duże ognisko zakażeń w Sulejowie

Kategoria: Informacje   Dodano: 23 września 2020    Wyświetleń: 2113   Autor: Aneta Stępień

W związku z potwierdzeniem dużego ogniska zakażenia koronawirusem u pracowników jednego z sulejowskich zakładów, Starosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Wojtysiak zwołał dziś Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. Ustalono, że wszelkie konieczne działania polegające na wdrożeniu procedur, zalecanych przez piotrkowskie służby sanitarne, będą na bieżąco monitorowane, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa.

Starosta zadeklarował pełną współpracę w tym zakresie także ze służbami wojewódzkimi. Piotrkowski sanepid potwierdził, że w ognisku zakażone są 42 osoby, w tym 12 mieszkańców powiatu opoczyńskiego i 2 osoby mieszkające w Piotrkowie.

Na terenie Powiatu Piotrkowskiego w dniu 23 września 2020 roku:
👉liczba osób obecnie zakażonych w powiecie piotrkowskim – 47
👉liczba osób wszystkich zakażonych w powiecie piotrkowskim – 128

👉liczba osób, które wyzdrowiały w powiecie piotrkowskim – 81
👉liczba osób poddanych kwarantannie - 432
👉liczba osób zakażonych w województwie łódzkim - 6163
👉liczba zmarłych wskutek zakażenia koronawirusem w województwie łódzkim - 262
👉liczba osób, które wyzdrowiały w województwie łódzkim - 5170

Raport na dzień 23 września 2020 roku, dotyczący liczby osób w kwarantannie, w podziale na poszczególne gminy Ziemi Piotrkowskiej.
✅ Aleksandrów - 22
✅ Czarnocin - 6