Koronawirus: Pierwsza ofiara pandemii COVID-19 w powiecie

Kategoria: Informacje   Dodano: 24 września 2020    Wyświetleń: 2354   Autor: Aneta Stępień

Ostatniej doby zmarła mieszkanka gminy Sulejów, u której potwierdzono zakażenie koronawirusem. Dziś piotrkowski sanepid odnotował 6 nowych przypadków zakażenia w powiecie. W związku z rosnącą liczbą zachorowań Powiat Piotrkowski, decyzją Ministerstwa Zdrowia, od 26 września będzie objęty strefą żółtą.

Strefa żółta oznacza bardziej rygorystyczne obostrzenia. Mieszkający w tej strefie muszą być gotowi na utrudnienia. W kinach pojemność sal jest zmniejszona do 25 proc. W imprezach rodzinnych, takich jak np. wesele, nie może brać udziału więcej niż 100 osób (nie licząc w tym obsługi). Na siłowni może przebywać jedna osoba na 7 metrów kwadratowych. Limit jednej osoby na cztery metry kwadratowe obowiązuje za to na targach, wystawach, czy konferencjach. Stadiony w trakcie widowisk sportowych mogą być wypełnione w 25 procentach.

Na terenie Powiatu Piotrkowskiego w dniu 24 września 2020 roku:
👉liczba osób obecnie zakażonych w powiecie piotrkowskim – 53
👉liczba osób wszystkich zakażonych w powiecie piotrkowskim – 135

👉liczba osób, które wyzdrowiały w powiecie piotrkowskim – 81
👉liczba zmarłych wskutek zakażenia koronawirusem w powiecie - 1
👉liczba osób poddanych kwarantannie - 465
👉liczba osób zakażonych w województwie łódzkim - 6247
👉liczba zmarłych wskutek zakażenia koronawirusem w województwie łódzkim - 265
👉liczba osób, które wyzdrowiały w województwie łódzkim - 5186

Raport na dzień 24 września 2020 roku, dotyczący liczby osób w kwarantannie, w podziale na poszczególne gminy Ziemi Piotrkowskiej.
✅ Aleksandrów - 22
✅ Czarnocin - 5