Koronawirus: Jeden nowy przypadek COVID-19 w powiecie

Kategoria: Informacje   Dodano: 22 maja 2020    Wyświetleń: 858   Autor: Aneta Stępień

Mamy jeden potwierdzony przypadek zakażenia u mieszkańca Powiatu Piotrkowskiego. Aby nie dochodziło do kolejnych zakażeń prosimy o stosowanie się do nadal obowiązujących reżimów sanitarnych, zwłaszcza gdy opuszczamy własne domy. Zachowujmy także dystans w przestrzeni publicznej.

Do wykonywanych codziennie - od ponad miesiąca - badań przeprowadzanych przez specjalny zespół karetki, który codziennie pobiera próbki na terenie Powiatu Piotrkowskiego, już wkrótce w centrum Piotrkowa uruchomiony zostanie stacjonarny punkt DRIVE-THRU. Decyzję o współpracy w tym zakresie ze służbami wojewody, podjął Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego i Zarząd Powiatu Piotrkowskiego. Do Narodowego Funduszu Zdrowia stosowny wniosek o podpisanie umowy na realizację testów złożyło Powiatowe Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim. Do punktu będą kierowane osoby z terenu miasta Piotrkowa Trybunalskiego i Powiatu Piotrkowskiego, a także z pobliskich powiatów, wyłącznie przez służby sanitarne w 12. dobie odbywania kwarantanny. Punkt DRIVE-THRU będzie zlokalizowany w pobliżu Dworca PKS.

Na terenie Powiatu Piotrkowskiego w dniu 22 maja 2020 roku:

liczba osób obecnie zakażonych w powiecie piotrkowskim – 1

liczba osób wszystkich zakażonych w powiecie piotrkowskim – 24

liczba osób, które wyzdrowiały w powiecie piotrkowskim – 23

liczba osób poddanych kwarantannie - 112

liczba osób zakażonych w województwie łódzkim - 1316

liczba zmarłych wskutek zakażenia koronawirusem w województwie łódzkim - 51

liczba osób, które wyzdrowiały w województwie łódzkim - 872

Raport na dzień 22 maja 2020 roku, dotyczący liczby osób w kwarantannie, w podziale na poszczególne gminy Ziemi Piotrkowskiej.

✅ Aleksandrów - 5

✅ Czarnocin - 3

✅ Gorzkowice - 11

✅ Grabica - 39

✅ Łęki Szlacheckie - 1

✅ Moszczenica - 7

✅ Ręczno - 1

✅ Rozprza - 12

✅ Sulejów - 10

✅ Wola Krzysztoporska - 15

✅ Wolbórz - 8

⚠️ Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych.
Można to robić za pomocą:
maseczki
przyłbicy