Koronawirus: Dziś bezpłatny wymaz, jutro wynik testu na COVID-19

Kategoria: Informacje   Dodano: 03 czerwca 2020    Wyświetleń: 3853   Autor: Aneta Stępień

Dziś przez dwie godziny, czyli od 8.00 do 10.00 czynny był Punkt Pobrań - DRIVE THRU, ustawiony na terenie dworca PKS w Piotrkowie. I choć z powodu braku zgłoszeń nikt nie miał pobranego wymazu, to Starosta Powiatu Piotr Wojtysiak, który dziś sprawdzał przygotowanie i wyposażenie Punktu, ma nadzieję, że wkrótce na darmowe wykonanie badania przyjeżdżać będzie coraz więcej osób.

Oprócz kierowanych przez służby sanitarne mieszkańców odbywających kwarantannę, na badania mogą się zgłosić także osoby, które mają ważne skierowanie i wkrótce wyjeżdżają do sanatorium.

Na terenie Powiatu Piotrkowskiego w dniu 3 czerwca 2020 roku:

liczba osób obecnie zakażonych w powiecie piotrkowskim – 8

liczba osób wszystkich zakażonych w powiecie piotrkowskim – 31

liczba osób, które wyzdrowiały w powiecie piotrkowskim – 23

liczba osób poddanych kwarantannie - 112

liczba osób zakażonych w województwie łódzkim - 1667

liczba zmarłych wskutek zakażenia koronawirusem w województwie łódzkim - 72

liczba osób, które wyzdrowiały w województwie łódzkim - 1069

Raport na dzień 3 czerwca 2020 roku, dotyczący liczby osób w kwarantannie, w podziale na poszczególne gminy Ziemi Piotrkowskiej.

✅ Aleksandrów - 0

✅ Czarnocin - 3