Koronawirus: Cztery nowe przypadki zakażenia w powiecie

Kategoria: Informacje   Dodano: 02 czerwca 2020    Wyświetleń: 936   Autor: Aneta Stępień

O cztery nowe, potwierdzone przypadki, wzrosła liczba osób zakażonych COVID-19 spośród mieszkańców Powiatu Piotrkowskiego. Koronawirusa wykryto u jednego mieszkańca gminy Wola Krzysztoporska i trzech osób zamieszkałych na terenie gminy Moszczenica.

Na tę chwilę w powiecie zakażonych jest 8 osób - jedna z gm. Wolbórz, dwie z gm. Wola Krzysztoporska i pięć osób z gm. Moszczenica.


W związku z tą pogarszającą się sytuacją, ważne jest przeprowadzenie badania, zwłaszcza tych osób, które odbywają 14-dniową kwarantannę. Taką możliwość stworzył samorząd Powiatu Piotrkowskiego, który uruchamia, dzięki umowie podpisanej przez Powiatowe Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie z Narodowym Funduszem Zdrowia - Punkt Pobrań DRIVE THRU. Punkt stanął na dworcu PKS w Piotrkowie i jest już gotowy do pobierania wymazów. Osoby, które zobowiązane będą do zgłoszenia się na badanie, nie poniosą żadnych kosztów. Punkt będzie czynny codziennie przez dwie godziny od 8.00 do 10.00 a o zabezpieczenie miejsca przed osobami nieupoważnionymi zadbają mundurowi z Wojsk Obrony Terytorialnej. Zgłoszenie przyjazdu do punktu wskazane osoby będą mogły dokonać dzień wcześniej przy pomocy strony internetowej www.pacjent.gov.pl

 

Na terenie Powiatu Piotrkowskiego w dniu 2 czerwca 2020 roku:

liczba osób obecnie zakażonych w powiecie piotrkowskim – 8

liczba osób wszystkich zakażonych w powiecie piotrkowskim – 31

liczba osób, które wyzdrowiały w powiecie piotrkowskim – 23

liczba osób poddanych kwarantannie - 118

liczba osób zakażonych w województwie łódzkim - 1618

liczba zmarłych wskutek zakażenia koronawirusem w województwie łódzkim - 71

liczba osób, które wyzdrowiały w województwie łódzkim - 1063

Raport na dzień 2 czerwca 2020 roku, dotyczący liczby osób w kwarantannie, w podziale na poszczególne gminy Ziemi Piotrkowskiej.

✅ Aleksandrów - 0

✅ Czarnocin - 5

✅ Gorzkowice - 0

✅ Grabica - 45

✅ Łęki Szlacheckie - 0

✅ Moszczenica - 16

✅ Ręczno - 0

✅ Rozprza - 5

✅ Sulejów - 8

✅ Wola Krzysztoporska - 21

✅ Wolbórz - 18

Podobne artykuły