Kamilki wydają kalendarz na 2022 rok - promują aktywność po leczeniu raka

Kategoria: Informacje   Dodano: 08 kwietnia 2021    Wyświetleń: 42   Autor: Aneta Stępień

„Choroba nie wyklucza, tylko daje możliwości” pod taką nazwą Piotrkowskie Stowarzyszenie Amazonek "Kamilki" uzyskało z budżetu Powiatu Piotrkowskiego dofinansowanie na sesję zdjęciową pacjentek po leczeniu onkologicznym.

Pomysł Stowarzyszenia został dostrzeżony przez Zarząd Powiatu Piotrkowskiego jako świetna inicjatywa promocji aktywnego trybu życia, które pomaga w odzyskaniu sprawności fizycznej i psychicznej po terapii raka piersi. Stosowną umowę na realizację zadania podpisał Starosta Powiatu Piotr Wojtysiak i Wicestarosta Powiatu Dariusz Magacz z prezesem Stowarzyszenia. Wydrukowane kalendarze i ulotki informujące o działalności stowarzyszenia Amazonek, także instruktaże z nauką samobadania piersi, poprzez domy kultury, ośrodki zdrowia i urzędy gminy dotrą do mieszkanek powiatu piotrkowskiego, które często nie posiadają wiedzy, gdzie i w jaki sposób szukać wsparcia w trakcie lub po leczeniu onkologicznym. Jednocześnie pokażą, że choroba nowotworowa nie eliminuje z życia i aktywności fizycznej, a wręcz przeciwnie – pomaga w jej szybszym odzyskaniu.

Prezentacja  twarzy kobiety, która przeszła taką chorobę jest dowodem, że nie trzeba jej się wstydzić, że można być pięknym i aktywnym cały czas, a wsparcie osób, które przeszły podobną historię nie pozwala czuć się odosobnionym i wykluczonym z życia i aktywności. Pełna akceptacja środowiska jest niezbędna do szybszego powrotu do zdrowia.

Przedsięwzięcie zostanie dofinansowane dotacją z budżetu Powiatu Piotrkowskiego w kwocie – 5 000,00 zł.