Wkrótce będą gotowe drogi za ponad pół miliona złotych

Kategoria: Informacje   Dodano: 29 maja 2020    Wyświetleń: 831   Autor: Aneta Stępień

Będzie całkiem nowy a długi na kilometr odcinek drogi powiatowej Dziewuliny-Grabica w miejscowości Boryszów. Rozpoczęły się bowiem prace drogowe. Ich zaawansowanie mieli okazję zobaczyć Starosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Wojtysiak wraz z Wójtem Gminy Grabica Krzysztofem Kulińskim, Sylwestrem Ossowskim radnym powiatowym i Zbigniewem Starostą dyrektorem Zarządu Dróg Powiatowych w Piotrkowie. Koszt realizowanego odcinka to ponad 320 tysięcy złotych, którym po połowie podzieliły się oba samorządy.

W tym samym czasie rusza inwestycja na drodze powiatowej Plucice-Kotków, realizowana przez Powiat Piotrkowski wspólnie z gminą Gorzkowice. Tym razem nowa nakładka zostanie ułożona na 700 metrowym odcinku drogi. Samorząd powiatowy i Gmina Gorzkowice zarezerwowały na to zadanie po niemal 100 tysięcy złotych.

Tymczasem wkrótce rozpoczną się prace na terenie gminy Czarnocin, gdzie odnowiona zostanie droga powiatowa Wola Kutowa - Rzepki.