Jak wyglądał Powiat Piotrkowski w 1920 roku?

Kategoria: Informacje   Dodano: 31 sierpnia 2023    Wyświetleń: 451   Autor: Aneta Stępień

Starosta odbiera pierwszą mapę Powiatu Piotrkowskiego

W podziękowaniu za dotychczasową bardzo dobrą współpracę Starosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Wojtysiak otrzymał dziś od Prezesa Mariana Makowskiego i Wiceprezesa Adam Ostrowski piotrkowskiego Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej pierwszą mapę Powiatu Piotrkowskiego z 1920 roku.

Członkowie piotrkowskich struktur wyrazili swoją wdzięczność za przychylność i wsparcie władz powiatu. Jednym z nich jest m.in. udostępnienie w siedzibie Starostwa przy ul. Dąbrowskiego 7 pomieszczeń, gdzie zrzeszeni w kole członkowie mogą prowadzić swoją działalność. W związku z przypadającymi w przyszłym roku licznymi rocznicami, w tym 80-lecia akcji „Burza” - ogólnokrajowym powstaniem zbrojnym skierowanym przeciw niemieckiemu okupantowi, Starosta zadeklarował współpracę samorządu powiatowego w uczczeniu tego wydarzenia na Ziemi Piotrkowskiej.