II eliminacje w powożeniu w Stajni Qando w Jeżowie

Kategoria: Informacje   Dodano: 11 stycznia 2022    Wyświetleń: 92   Autor: Aneta Stępień

W Stajni Qando w Jeżowie zorganizowano w miniony weekend II Eliminacje cyklu zawodów w ramach HALOWEGO POWOŻENIOWEGO PUCHARU STADA OGIERÓW W BOGUSŁAWICACH i STAJNI QANDO W JEŻOWIE 2021/2022. W rywalizacji wzięło udział 28 zaprzęgów, które startowały w Klasach D-1, D-2 i P-1.

Podczas pierwszego dnia zaprezentowali się zawodnicy powożących zaprzęgami jedno- i parokonnymi w próbie ujeżdżenia, natomiast w niedzielę odbył się konkurs zręcznościowy z elementami maratonu kombinowanego, po którym wyłoniono zwycięzców całych zawodów. W imieniu samorządu Powiatu Piotrkowskiego nagrody wręczył Bernard Matyszewski Przewodniczący Rady Powiatu Piotrkowskiego.

Dodatkowo w sobotni wieczór 23 zaprzęgi wystartowały w tradycyjnym konkursie nocnym.

Na podium stanęli:

Klasa D-1

1 miejsce: Tadeusz Andrys (Atos) – Stowarzyszenie Ranczo Rubin

2 miejsce: Adam Rak (Bonito) – SJ Napoleońska Zagroda

3 miejsce: Jagoda Karpińska (Ławrow) – SLKS Książ

Klasa D-2

1 miejsce: Dariusz Bajer (Jasper, Ideaal VS) – TKJ Garbówek

2 miejsce: Tadeusz Andrys (Portos, Legato) – Stowarzyszenie Ranczo Rubin

3miejsce: Milan Domes (Barsony, Magus) – Ranc Ladna

Klasa P-1

1 miejsce: Ireneusz Kozłowski (Lord Mayday) – JKS Jagodne

2 miejsce: Bartosz Klupś (Huragan) - Stowarzyszenie Ranczo Rubin

Konkurs nocny:

Klasa D-1

1 miejsce: Hubert Kozłowski  (Conversano Caviar)

2 miejsce: Ireneusz Kozłowski (Nex)

3 miejsce: Tadeusz Andrys (Artysta)

Klasa D-2

1 miejsce: Hubert Kozłowski (Michel, Bady)

2 miejsce: Tadeusz Andrys (Portos, Legato)

3 miejsce: Jacek Kozłowski (Juzandro, Tanos)

Pozostałe eliminacje przewidziane są w terminach:

III Eliminacja 05-06.02.2022 r. Stajnia Qando w Jeżowie a IV Eliminacja 12-13.03.2022 r. Stado Ogierów w Bogusławicach (Finał Zawodów)

Honorowy Patronat nad Halowym Pucharem Powożeniowym Stada Ogierów w Bogusławicach i Stajni Qando w Jeżowie objął Starosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Wojtysiak oraz Burmistrz Miasta Wolbórz Andrzej Jaros.

Relacja fotograficzna: Katarzyna Kopera: Trening koni Fotografia - Designe.