Gala Sportowe Talenty Powiatu Piotrkowskiego w Grabicy

Kategoria: Informacje   Dodano: 11 lutego 2024    Wyświetleń: 1048   Autor: Aneta Stępień

Stanisław Fussy zapaśnik z AKS Piotrków Tryb. to Najlepszy Sportowiec 2023 roku, a na Najpopularniejszego Sportowca 2023 roku internauci wybrali siatkarkę Sandrę Śpiewak, oddając na zawodniczkę UKS „Fuks” Sulejów ponad 1200 głosów.


Podczas uroczystej gali Sportowe Talenty Powiatu Piotrkowskiego, która odbyła się w Gminnym Centrum Kultury w Grabicy, wręczono także nagrody dla Najlepszego Trenera, Najlepszych Klubów Sportowych czy Najlepszych Rad Gminnych Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe. Partnerami wydarzenia byli: Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Piotrkowie Trybunalskim i Łódzki Związek Piłki w Łodzi.

Powołana przez Starostę Powiatu Piotrkowskiego Piotra Wojtysiaka Komisja Konkursowa dokonała wyboru tych, którzy swoimi osiągnięciami zasłużyli na miano najlepszych.

Najlepszy Sportowiec 2023

I miejsce - Stanisław Fussy – zapasy - AKS Piotrków Tryb.

II miejsce - Patryk Robaszek  – zapasy - AKS Piotrków Tryb.

III miejsce - Kinga Jaroniek – zapasy - AKS Piotrków Tryb.

IV miejsce - Karina Dolna – zapasy - AKS Piotrków Tryb.

V miejsce - Piotr Macioł - podnoszenie ciężarów - LUKS „Gryf” Bujny

V miejsce - Bartłomiej Bąbol - podnoszenie ciężarów – LUKS „Gryf” Bujny

VII miejsce - Jakub Szlaski - piłka nożna - MGKS „Skalnik” Sulejów

VIII miejsce - Aleksandra Szamburska - piłka siatkowa/siatkowa plażowa - UKS „Fuks” Sulejów

IX miejsce - Oskar Lipa  - Tenis stołowy - ULKS Moszczenica

X miejsce - Dariusz Dutkiewicz - piłka nożna/ siatkonoga  - MGKS „Skalnik” Sulejów/ DROP SHOT Aleksandrów

X miejsce - Antoni Stępień – bilard - UKS „Snikers” Rękoraj

Najlepszy Trener 2023

  • Jarosław Nitek - tenis stołowy - ULKS Moszczenica
  • Łukasz Nojek - piłka nożna - MGKS „Skalnik” Sulejów
  • Bartosz Borkowski - piłka siatkowa siatkówka plażowa - UKS „Fuks” Sulejów
  • Remigiusz Dendek - podnoszenie ciężarów - LUKS „Gryf” Bujny
  • Piotr Stępień – zapasy - AKS Piotrków Trybunalski
  • Bogusław Bereżny – bilard - UKS „Snikers” Rękoraj

Wyróżnienie Najlepszy Trener Powiatu Piotrkowskiego w 2023 roku

  • Rafał Michalak - karate - Gminne Centrum Kultury w Grabicy
  • Dawid Peć - piłka nożna - UMKS Grabka Grabica
  • Marcin Marusiński - piłka siatkowa, lekkoatletyka - Kasztelan Rozprza, LZS Rozprza
  • Bartłomiej Krzysztofik - piłka siatkowa - VOLLEY PROPS  Łęczno
  • Gabriel Kulig - piłka siatkowa - VOLLEY PROPS  Łęczno
  • Rafał Leśniewski - podnoszenie ciężarów - LUKS „Gryf” Bujny
  • Bartłomiej Skowron - piłka nożna - LUKS Czartoria Ręczno
  • Ignacy Ogłoziński - piłka nożna, futnet,/siatkonoga - DROP SHOT Aleksandrów, ZKS „Błysk” Aleksandrów
  • Jadwiga Orlik - tenis stołowy - GUKS Gorzkowice
  • Izabela Dybała - lekkoatletyka – SP Jarosty
  • Anetta Mielczarek - gry zespołowe - ZS CKZ w Bujnach

Najpopularniejszy sportowiec 2023

W głosowaniu na funpage FB/PowiatPiotrkowski łącznie oddano ponad 8,5 tys. głosów.

I miejsce - Sandra Śpiewak – UKS „Fuks” Sulejów/Piłka siatkowa/Siatkówka plażowa - 1 227 głosów – Gmina Sulejów

II miejsce - Karolina Stępniak – ULKS Czarnocin/Piłka siatkowa/Lekkoatletyka - 1 107 głosów – Gmina Czarnocin

III miejsce - Wiktor Paciorek – LKS „Wolanka” Wola Krzysztoporska/Piłka nożna - 954 głosy - gmina Wola Krzysztoporska

Najlepsze Kluby Sportowe Powiatu Piotrkowskiego w 2023 roku to:

  • Atletyczny Klub Sportowy Piotrków Trybunalski
  • Uczniowski Ludowy Klub Sportowy Moszczenica
  • Uczniowski Klub Sportowy „Snikers” w Rękoraju
  • Miejsko-Gminny lub sportowy „Skalnik” Sulejów
  • Uczniowski Klub Sportowy „Fuks” Sulejów
  • Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Gryf” Bujny

Wyróżnienia za osiągnięte wyniki sportowe w 2023 roku otrzymali:

  • Błażej Gąsior – LUKS „Gryf” Bujny/Podnoszenie ciężarów
  • Marcel Goździk – Volley Props Łęczno/Piłka siatkowa
  • Paweł Karbownik – VOLLEY PROPS Łęczno/Piłka siatkowa
  • Zbigniew Kowalczyk – GLKS Włókniarz Moszczenia/Piłka nożna
  • Bartek Małecki – Huragan Uszczyn/Piłka nożna
  • Sebastian Małecki – Huragan Uszczyn/Piłka nożna
  • Andrzej Marczak  – ULKS Moszczenica/Tenis stołowy
  • Mateusz Śliwka  – MGKS „Skalnik” Sulejów/Piłka nożna
  • Sandra Śpiewak – UKS „Fuks” Sulejów/Piłka siatkowa/Siatkówka plażowa
  • Adrian Olejnik - szachy         
  • Marcel Danecki - piłka nożna - Huragan Uszczyn   
  • Jakub Pawlikowski - piłka nożna - Huragan Uszczyn
  • Maciej Witczak - piłka nożna - MGKS „Skalnik” Sulejów
  • Korneliusz Patryarcha - piłka siatkowa, lekkoatletyka - Kasztelan Rozprza, LZS Rozprza
  • Eryk Goździk - piłka siatkowa - VOLLEY PROPS Łęczno
  • Krzysztof Nowak - Piłka siatkowa - VOLLEY PROPS Łęczno      
  • Konrad Kaniowski - tenis stołowy - GUKS Gorzkowice
  • Natasza Jędruszek - lekkoatletyka - SP Trzepnica    
  • Julia Cieślik – lekkoatletyka - SP Trzepnica 
  • Wiktor Paciorek - Piłka nożna - LKS „Wolanka” Wola Krzysztoporska    
  • Paulina Kiełbasa - lekkoatletyka - LZS Moszczenica           

Nadzieje Sportowe Powiatu Piotrkowskiego w 2023 roku

  • Aleksander Kłys - piłka nożna - GUKS Gorzkowice
  • Kornel Lewiński - piłka nożna - GUKS Gorzkowice
  • Karolina Stępniak - piłka siatkowa, lekkoatletyka - ULKS Czarnocin
  • Izabela Kroczyńska - piłka siatkowa - UKS „Fuks” Sulejów
  • Piotr Górecki  - piłka siatkowa, piłka ręczna - Kasztelan Rozprza, LZS Rozprza
  • Pola Jabłecka - akrobatyka powietrzna  - Fitness Center
  • Piotr Chabielski - unihokej, lekkoatletyka - SP Łęki Szlacheckie
  • Angelika Klauz – lekkoatletyka - LZS Moszczenica
  • Helena Szychta – bilard - UKS „Snikers” Rękoraj

Współzawodnictwo Sportowe LZS
Powiatu Piotrkowskiego w 2023 roku

I miejsce - Rada Gminna Zrzeszenia LZS  w Woli Krzysztoporskiej

II miejsce - Rada Gminna Zrzeszenia LZS  w Moszczenicy

III miejsce - Gmina Sulejów

IV miejsce - Gmina Aleksandrów

V miejsce - Rada Gminna Zrzeszenia LZS w Rozprzy

VI miejsce - Gmina Gorzkowice

SZKOŁY PODSTAWOWE

I miejsce - Szkoła Podstawowa w Jarostach

II miejsce - Szkoła Podstawowa w Łękach Szlacheckich

III miejsce - Szkoła Podstawowa w Gomulinie

III miejsce - Szkoła Podstawowa w Ręcznie

SZKOŁY PONADPODSTAWOWE

I miejsce - ZS CKZ w Bujnach

II miejsce - ZS CKU w Czarnocinie

III miejsce - ZS CKU w Wolborzu

NAJLEPSZE SEKCJE TURYSTYCZNE LZS

POWIATU PIOTRKOWSKIEGO W 2023 ROKU

I miejsce - Gminne Zrzeszenie LZS w Woli Krzysztoporskiej

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Sulejowie

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi

IV miejsce - Gminne Zrzeszenie LZS w Moszczenicy

Medale z okazji 70-lecia Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Łodzi Marek Mazur Wicewojewoda Łódzki a jednocześnie Prezes WZ LZS w Łodzi wręczył: Piotrowi Wojtysiakowi, Bernardowi Matyszewskiemu, Piotrowi Łączny, Andrzejowi Jarosowi, Marcelemu Piekarkowi, Alojzemu Włodarczykowi, Piotrowi Łysoniowi, Arturowi Cubale, Krzysztofowi Kulińskiemu, Romanowi Miksie, Pawłowi Mamrotowi, Romanowi Drozdkowi, Marcinowi Kusie, Stanisławowi Sipie, Kazimierzowi Winciorkowi, Władysławowi Wawrzyńczakowi, Mirosławowi Królowi, Krzysztofowi Mroczkowskiemu, Andrzejowi Nitkowi, Mariuszowi Próbie, Anetcie Mielczarek, Ireneuszowi Dybale, Tomaszowi Woźniakowi, Agnieszce Glonek i Grzegorzowi Sipie.

Znakomitych sukcesów sportowcom, trenerom i działaczom sportowym gratulował obecny na gali Minister Infrastruktury Dariusz Klimczak.

Złote Medale Pamiątkowe Zasłużony dla Ziemi Piotrkowskiej otrzymali Stanisław Sipa, Mariusz Próba, Marek Mazur, Zdzisław Wawrzewski, Adam Kaźmierczak a srebrny Grzegorz Sipa.

Sportową galę uświetnili swoimi występami: wokalistka Diana Jakubiak, Piotrkowska Fundacja Talentów, a gwiazdą wieczoru był ANDRE.

Podobne artykuły