Ekopracownia w Bujnach już gotowa

Kategoria: Informacje   Dodano: 30 kwietnia 2021    Wyświetleń: 20   Autor: Aneta Stępień

Okres nieobecności uczniów w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach, w związku z pandemią, wykorzystany został do odnowienia pracowni nauk przyrodniczych.

Pozyskane na ten cel przez samorząd Powiatu Piotrkowskiego dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w wysokości 40 tysięcy złotych pomogło w całkowitej metamorfozie sali klasowej. Nową ekopracownię wyposażono m.in. w dokładne modele anatomiczne człowieka i jego narządów, tkanek zwierzęcych i roślinnych oraz nowoczesny sprzęt służący badaniu środowiska. Zainteresowani naukami przyrodniczymi uczniowie  będą mogli rozwijać swoje zainteresowania w czasie dodatkowych zajęć koła biologicznego i realizowanych w szkole programów edukacyjnych promujących postawy ekologiczne.