Druhom i Strażakom podziękowano za całoroczną służbę

Kategoria: Informacje   Dodano: 04 maja 2021    Wyświetleń: 142   Autor: Aneta Stępień

Starosta  Powiatu Piotrkowskiego Piotr Wojtysiak uczestniczył w uroczystej odprawie z okazji Dnia Strażaka, którą zorganizowano w piotrkowskiej Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Dziękując za pełną poświęcenia służbę w ratowaniu życia i mienia Starosta życzył wytrwałości, sił witalnych i szczęśliwych powrotów z każdej akcji, zarówno strażakom formacji zawodowej PSP, jak i ponad 5 tysiącom druhom i druhnom.

Rada Powiatu Piotrkowskiego na ostatniej sesji przyjmując uchwałę budżetową wyraziła zgodę na przekazanie piotrkowskiej straży pożarnej 60 tysięcy złotych na zakup lekkiego samochodu specjalnego SLOp.

W uroczystym apelu wzięli udział Zastępca Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi st. bryg. mgr inż. Marek Jankowski, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Piotrkowie Trybunalskim – Tadeusz Karcz, Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Piotrkowie Trybunalskim – Włodzimierz Kapiec, Kapelan Strażaków ks. prałat Grzegorz Gogol oraz Komendant Miejski, jego Zastępca i kierownictwo Komendy.