Droga powiatowa Studzianki - Golesze Duże już odebrana

Kategoria: Informacje   Dodano: 21 marca 2023    Wyświetleń: 410   Autor: K. Szyposzyńska

Przedstawiciele Powiatu Piotrkowskiego na czele ze Starostą Piotrem Wojtysiakiem znajdują się na drodze powiatowej Studzianki - Golesze Duże.

Zakończyła się jedna z największych i najważniejszych inwestycji drogowych realizowanych przez Powiat Piotrkowski oraz Gminę Wolbórz. Mowa o drodze powiatowej Studzianki  - Golesze Duże. Została ona oficjalnie odebrana przez włodarzy tych samorządów.

Prace na drodze powiatowej Studzianki - Golesze rozpoczęły się w 2021 r. W ramach tej istotnej inwestycji przebudowano 5 km fragment drogowy łączący dwie drogi - ekspresową S8 z krajową DK12. Całkowity koszt jej modernizacji opiewa na kwotę wynoszącą ok. 12,5 mln zł. Gmina Wolbórz pozyskała na ten cel środki zewnętrzne z Regionalnego Programu Operacyjnego w wysokości niemalże 9 mln zł, reszta potrzebnych funduszy została zabezpieczona przez samorząd powiatowy i gminny. Przedstawiciele Powiatu Piotrkowskiego Starosta Piotr Wojtysiak, Wicestarosta Dariusz Magacz, Wiceprzewodniczący Rady Michał Szymański oraz Członek Zarządu Elżbieta Ościk obecni przy odbiorze drogi złożyli serdeczne podziękowania Burmistrzowi Wolborza Andrzejowi Jarosowi za zaangażowanie w realizację tej inwestycji.

Galeria zdjęć z wydarzenia znajduje się na oficjalnym fanpage Powiatu Piotrkowskiego: FB/PowiatPiotrkowski: https://www.facebook.com/photo/?fbid=592211099611516&set=pcb.592211196278173

Fragment drogi powiatowej Studzianki - Golesze Duże.