Dożynki 2022: Podziękowania i nagrody

Kategoria: Informacje   Dodano: 09 września 2022    Wyświetleń: 612   Autor: Aneta Stępień

Gospodarze Dożynek Powiatowych w Łękach Szlacheckich wręczają podziękowania i nagrody dla uczestników wydarzenia

Gospodarze Dożynek Powiatowych 2022 w Łękach Szlacheckich podziękowali dziś Kołom Gospodyń Wiejskich, Sołectwom i artystom za ich nieoceniony wkład w oprawę rolniczego święta. Starosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Wojtysiak, Przewodniczący Rady Powiatu Piotrkowskiego Bernard Matyszewski, Wójt Gminy Łęki Szlacheckie Piotr Łączny i Wicestarosta Powiatu Dariusz Magacz wręczyli nagrody w Powiatowym Konkursie Wieńców Dożynkowych. W głosowaniu na profilu FB/PowiatPiotrkowski największą liczbę 1729 reakcji otrzymał wieniec przygotowany przez KGW Cekanów.

Komisja konkursowa postanowiła przyznać:

I miejsce - KGW w Gajkowicach

II miejsce – Sołectwo Dobreniczki

III miejsce – Sołectwo Biała

Samorząd powiatowy dla pozostałych uczestników konkursu przygotował bony pieniężne, które wręczono: KGW Szczukocice, KGW „KOGIEL MOGIEL” w Rajsku Małym, KGW Barkowice, KGW Wilkoszewice, KGW Komorniki, KGW w Glinie, Sołectwo Janówka, KGW w Woli Kutowej, Gminne Centrum Kultury w Aleksandrowie, Sołectwo Bęczkowice, KGW w Grabinej Woli, KGW w Lubieniu, KGW w Parzniewicach i KGW w Blizinie. Słowa uznania usłyszały także lokalne zespoły, które zaproszono na tegoroczne Dożynki, czyli Gminna Orkiestra Dęta Gorzkowice, Zespół Pieśni i Tańca Gorzkowice, Ludowa Biesiada z Czarnocina, Choberki i Zespół Ludowy Ziemi Piotrkowskiej Piotrkowianie. Za przygotowanie pieczonych ziemniaków zgodnie z pradawną recepturą podziękowano także Zdzisławowi Żurkowi Prezesowi Stowarzyszenia Ziemi Łazowskiej.