Brązowa tarcza dla Technikum w Wolborzu

Kategoria: Informacje   Dodano: 18 stycznia 2022    Wyświetleń: 495   Autor: Aneta Stępień

Budynek szkoły powiatowej w Wolborzu

Technikum w Wolborzu - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego - jest najlepszą szkołą na Ziemi Piotrkowskiej według rankingu wojewódzkiego techników 2022 przeprowadzonym przez portal Perspektywy.

Powiatowa placówka zajęła 28. miejsce w województwie i w związku z tym otrzymała brązową tarczę "Perspektyw". Kapituła składająca się z wybitnych przedstawicieli świata nauki przeanalizowała wyniki 1165 techników (spośród 1863), które spełniły kryterium wejścia do rankingu. Wzięła pod uwagę osiągnięcia na olimpiadach, wyniki matur oraz egzaminu zawodowego. W porównaniu do ubiegłego roku ZS CKU w Wolborzu zanotowała wzrost na poziomie 20 miejsc.