Powiatowa akcja profilaktyczna rozpoczęta

Kategoria: Informacje   Dodano: 28 września 2021    Wyświetleń: 107   Autor: K. Szyposzyńska

Dwóch mężczyzn stoi w pokoju lekarskim.

Rozpoczęła się powiatowa akcja profilaktyczna "Wczesne wykrycie ratuje życie" zorganizowana przez Powiat Piotrkowski.

W ramach Europejskiego Tygodnia Urologicznego w dniu wczorajszym w przychodniach powiatowych w Gorzkowicach i Wolborzu podstawowe badania laboratoryjne oraz badanie USG wykonano 40 mężczyznom, którzy wcześniej zgłosili chęć udziału w akcji. Zostali skierowani również do kolejnego etapu leczenia.

Obsługę medyczną wydarzenia zapewniali m.in. specjaliści urologii dr Mateusz Jobczyk oraz dr Michał Winiarski. Partnerami wydarzenia są: Powiatowe Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Tryb. oraz Instytut Zdrowia Medicall.