104. rocznica odzyskania niepodległości

Kategoria: Informacje   Dodano: 11 listopada 2022    Wyświetleń: 96   Autor: Aneta Stępień

Cezary Misztela, Bernard Matyszewski i Elżbieta Ościk przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Piotrkowie

Jak Powiat Piotrkowski długi i szeroki, tak uroczyście świętowano Narodowy Dzień Niepodległości. 104. rocznicę uczcili przedstawiciele władz Powiatu Piotrkowskiego, uczestnicząc w obchodach organizowanych w Piotrkowie Trybunalskim. Przewodniczący Rady Powiatu Bernard Matyszewski wraz z Elżbietą Ościk Członkiem Zarządu Powiatu Piotrkowskiego i Radnym Powiatowym Cezarym Misztelą złożyli kwiaty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

11 listopada świętowano także w Milejowie, gdzie oficjalnie otwarto odrestaurowany cmentarz wojenny. Przed znajdującym się w tym miejscu pomnikiem poległych żołnierzy, walczących o Polskę w 1939 roku, hołd oddali Przewodniczący Rady Powiatu Bernard Matyszewski, Stanisław Cubała Członek Zarządu Powiatu Piotrkowskiego oraz Cezary Misztela Radny Powiatowy. Natomiast w Moszczenicy odprawiono mszę świętą w intencji ojczyzny w Kościele pw. Podwyższenia Świętego Krzyża, w której uczestniczył Dariusz Magacz Wicestarosta Powiatu Piotrkowskiego.