Życzenia noworoczne dla Seniorów Ziemi Piotrkowskiej

Kategoria: Historia   Dodano: 02 stycznia 2023    Wyświetleń: 1491   Autor: R.Jakubiak

niebieskie tło złote napisy Niech to będzie dobry 2023 rok

Drogim Seniorkom i Seniorom Ziemi Piotrkowskiej z okazji Nowego 2023 roku najlepsze życzenia, przede wszystkim zdrowia, radości, wielkiej miłości ze strony Waszych bliskich rodzin i innych ludzi Was otaczających, w każdym dniu Nowego Roku oraz dużo wszelkiej pomyślności i wiary, że Nowy 2023 Rok będzie szczęśliwy dla nas wszystkich i naszej Ojczyzny składa Przewodnicząca Rady Seniorów Powiatu Piotrkowskiego Wanda Amarantidou.

- Szczególne życzenia wszelkiej pomyślności i radości w Nowym 2023 roku składam także Władzom Samorządowym wraz z Burmistrzem i całej społeczności rozpierskiej z okazji powtórnego nadania Rozprzy, po 153 latach statusu miasta na mocy Rozporządzenia Rady Ministrów Rzeczypospolitej z dnia 25 lipca 2022 r. - dodaje Przewodnicząca.

- Z najlepszymi życzeniami i wyrazami szacunku zwracam się również do Zarządu Koła Emerytów i Rencistów w Rozprzy wraz z Przewodniczącą w podziękowaniu za obecność na moim spotkaniu autorskim w dniu 12 grudnia 2022 r. w Sali Konferencyjnej Gminnego Centrum Kultury w Rozprzy z okazji promocji moich książek:

1. Scripta Minora (drobne utwory) z lat 2010-2021 z okazji 75. urodzin Autorki, część pierwsza, Trzepnica 2021, s. 89. Część druga : Jubileuszowe gratulacje z okazji 75. urodzin Autorki, Trzepnica 2021, ss. 53.,

2. Trzepnicki epizod (1912-1926) w biografii Krystyny Skarbek oraz dzieje Osady Nowy Młyn w Trzepnicy z okazji setnej rocznicy jej powstania, Trzepnica 2022, ss. 27.

- Nawiązując do autorskiego spotkania pragnę bardzo serdecznie podziękować Pani Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rozprzy Izabeli Kwaśniak i jej pracownikom za zorganizowanie tak pięknego wydarzenia i za wszelką życzliwość - przyznaje Przewodnicząca.

- Drogie Seniorki, Drodzy Seniorzy, Przyjaciele i Znajomi, pragnę w podziękowaniu za dobro, którym mnie obdarzyliście i dedykować Wam wszystkim na Nowy 2023 rok artykuł poświęcony aktualnej historii Rozprzy, zmieniającej się w naszych czasach - dodaje Przewodnicząca.

Link do artykułu: https://www.powiat-piotrkowski.pl/historia/odzyskanie-przez-rozprze-po-153-latach-praw-miejskich-