Polska-Czechy-Unia Europejska - test wiedzy zaliczony w Zakopanem

Kategoria: Edukacja   Dodano: 14 listopada 2022    Wyświetleń: 846   Autor: Aneta Stępień

Reprezentacja Powiatu Piotrkowskiego w hali sportowej w Zakopanem

Ponad 150 osób z 10 województw wzięło udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej Ludowych Zespołów Sportowych, którą zorganizowano w polskiej stolicy Tatr. Powiat Piotrkowski reprezentowały Lena Szulc i Karolina Wieczorek. Wchodząc w skład licznej reprezentacji województwa łódzkiego przyczyniły się do zdobycia przez nią III miejsca w Polsce w klasyfikacji wojewódzkiej. Celem imprezy było m.in. zwiększenie zainteresowania młodzieży systematycznym uczestnictwem w różnego rodzaju formach aktywności fizycznej, wyrabianie regularnego nawyku aktywnego wypoczynku, przeciwdziałanie chorobom cywilizacyjnym, rozwijanie zainteresowań. Na finał składały się eliminacje pisemne w formie testu zawierającego 60 pytań z zakresu wiedzy:  o Polsce i Karpatach, Czechach, Unii Europejskiej, historii sportu polskiego i eliminacje sportowe w 6 konkurencjach sportowo-rekreacyjnych.