Mistrzowskie występy ciężarowców LUKS Gryf Bujny

Kategoria: Edukacja   Dodano: 04 maja 2021    Wyświetleń: 403   Autor: Aneta Stępień

Adrian Pietrzyk i Wiktor Turowic - zawodnicy klubu LUKS Gryf Bujny, uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach rywalizowali w Mistrzostwach Polski do lat 20 w Zamościu. Adrian Pietrzyk uzyskał w rwaniu 60kg i w podrzucie 80kg oraz zajął 7 miejsce w grupie B, w kategorii wagowej do 67kg. Wiktor Turowicz niestety  nie zdołał zbić wagi do kategorii do 61kg, został jedynie sklasyfikowany w rankingach  na 17 miejscu w kategorii do 73kg.

Natomiast  1 maja w Konstantynowie Łódzkim odbyły się zawody II rzutu Ligi Wojewódzkiej Juniorów OZPC Łódź. Wystartowali w nich Bartłomiej Bąbol, Małgorzata Dworzyńska, Wiktor Turowicz, Wiktoria Kaczmarek i Adrian Pietrzyk. Podczas tych zawodów Bartek osiągnął rekord życiowy i w rwaniu  zaliczył 115 kg  oraz 135 kg w podrzucie. Wiktor uniósł 70 kg w rwaniu oraz w podrzucie 84 kg. Małgosia w rwaniu zaliczyła 54 kg czym ustanowiła swój nowy rekord życiowy natomiast w podrzucie 60 kg.  W tych zawodach ustanowiła również drugą klasę sportową. Wiktoria Kaczmarek  osiągnęła wynik 38 kg  w rwaniu i 46 kg w podrzucie.  Zawodnik Adrian Pietrzyk  zaliczył 60 kg w rwaniu i 80 kg w podrzucie. Łącznie drużyna zdobyła 944 punkty.