Kolejne zmagania sportowców z Bujen

Kategoria: Edukacja   Dodano: 02 października 2020    Wyświetleń: 487   Autor: Aneta Stępień

Laureatki turnieju z trenerem

Tym razem wystartowali  w Mistrzostwach Polski do lat 17, które odbywały się w Ciechanowie. To właśnie tam  trójka zawodników z Bujen (LUKS Gryf)  walczyła o najlepsze miejsca na arenie krajowej.

Po pierwszym dniu zmagań Małgorzata Dworzyńska, w kategorii wagowej do 71 kg, zajęła V miejsce z wynikiem 40 kg w rwaniu i z rekordem życiowym w podrzucie 55 kg podniesionym wielkim stylu oraz Wiktoria Kaczmarek, która startowała w kategorii wagowej do 59 kg uplasowała się na VI miejscu z wynikiem 34 kg (rekord życiowy) i w podrzucie 45 kg. W drugim dniu zawodów startował Adrian Pietrzyk w kategorii wagowej do 67 kg. Zaliczył w rwaniu 65 kg, a w podrzucie nie udało mu się dokończyć boju, walcząc o podrzucenie 80 kg.

- Zawodnikowi zabrakło powietrza na głównym pomoście, mimo że lekko podrzucał na rozgrzewce - powiedział trener Rafał Leśniewski.

Zawodniczki uzyskały dla klubu 9 punktów w  punktacji w rywalizacji we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży (Małgosia 5 pkt, a Wiktoria 4 pkt).

Te wyniki dobrze rokują na przyszłość, bo sportsmenki całkiem niedawno zajęły się tą dyscypliną sportu, Małgosia trenuje tylko rok, a Wiktoria dwa miesiące.