Dobre wyniki uczniów z Bujen w eliminacjach do Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów

Kategoria: Edukacja   Dodano: 11 września 2020    Wyświetleń: 835   Autor: Aneta Stępień

W Konstantynowie Łódzkim odbyły się Eliminacje do Mistrzostw Polski do lat 17.  Na pomoście wystartował zespół sekcji podnoszenia ciężarów LUKS Gryf a zarazem uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach.

Podopieczni trenera Rafała Leśniewskiego wystartowali  w składzie: Adrian Pietrzyk, Małgorzata Dworzyńska, Wiktoria Kaczmarek i Kinga Łaszek. Adrian zaliczył w rwaniu 60 kg i w podrzucie 80 kg, ustanawiając przy tym nowy rekord życiowy w tym boju. Zagwarantowało mu to  pierwsze miejsce w kategorii wagowej do 67 kg i III miejsce w klasyfikacji open mężczyzn. Małgorzata w rwaniu podniosła 43 kg, ustanawiając nowy rekord życiowy, w podrzucie natomiast pewnie zaliczyła 51 kilogramów i dało jej drugie miejsce w kategorii wagowej do 64 kg. W kategorii open kobiet uplasowała się na  IV miejscu. Wiktoria na swój pierwszy debiut na pomostach zaliczyła wszystkie 6 podejść wyrywając 32 kg i podrzucając 42 kg. Wywalczyła tym samym drugie miejsce w kategorii wagowej do 59 kg oraz  V miejsce w klasyfikacji open dziewczyn. Kinga podniosła w rwaniu 27 kg a w podrzucie 33 kg i w kategorii wagowej 64 kg zajęła trzecią lokatę, a w klasyfikacji open dziewczyn zajęła miejsce VII. Do startu na Mistrzostwa Polski do lat 17 w Ciechanowie zakwalifikowali się Adrian, Małgosia i Wiktoria. Gratulujemy zawodnikom klubu LUKS Gryf Bujny zajętych miejsc i życzymy dobrych startów na Mistrzostwach Polski które odbędą się 25-27 września w Ciechanowie.