Bezpieczeństwo w sieci - nasza wspólna sprawa

Kategoria: Edukacja   Dodano: 22 września 2022    Wyświetleń: 324   Autor: Aneta Stępień

Uczestnicy siedzą tyłem na krzesłach w sali wykładowej piotrkowskiej mediateki a przed nimi wisi ekran.

Klasy II LOP i III LOP Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach uczestniczyły w debacie społecznej pt. "Bezpieczeństwo w sieci - nasza wspólna sprawa", która odbyła się w piotrkowskiej mediatece. Organizatorem debaty był Komendant Policji Miejskiej w Piotrkowie Trybunalskim oraz Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej w Łodzi. Uczniowie mogli wysłuchać prelekcji na temat m.in. działań profilaktycznych i prowadzenia czynności w zakresie zagrożeń internetowych oraz zjawiska fonoholizmu i cyberbezpieczeństwa. Prelegentami byli przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim, Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim, funkcjonariusze Wydziału do walki z przestępczością gospodarczą, przedstawiciele Powiatowej Poradni Pedagogiczno- Psychologicznej oraz pracownicy Kuratorium Oświaty w Piotrkowie Trybunalskim. Po zakończeniu wykładów rozpoczęła się dyskusja na temat bezpieczeństwa w sieci mieszkańców powiatu piotrkowskiego. W dyskusji aktywnie uczestniczyli również  uczniowie Zespołu Szkół CKZ w Bujnach.