ATRAKCYJNE KURSY W POWIATOWYCH SZKOŁACH

Kategoria: Edukacja   Dodano: 04 marca 2020    Wyświetleń: 1256   Autor: Aneta Stępień

Dzięki projektom, które uzyskały akceptację w konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, szkoły powiatowe znacznie wzbogacą swoją ofertę edukacyjną. Realizację projektów „Podniesienie jakości kształcenia w Powiecie Piotrkowskim” przewidziano do sierpnia 2021 roku, zatem to możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności zarówno dla obecnych jak i przyszłych uczniów szkół powiatowych.

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach dla uczniów technikum ma przewidziane kursy : „Grafika komputerowa”, „Druk 3D” , „Tworzenie stron internetowych”, „Programy biurowe i obsługa biura”. Ich ukończenie może znacznie ułatwić absolwentom szkoły w zawodach: technik rolnik, technik weterynarii i technik leśnik znalezienie zatrudnienia lub otworzenie własnej działalności. Temu ma również pomóc możliwość bezpłatnego udziału 25 osób w kursie na prawo jazdy.

Podobne kursy swoim uczniom oferuje Zespół Szkół Ponadpodstawowych CKU w Szydłowie. Będą oni rozwijać umiejętności na  zajęciach:  „Grafiki komputerowej”, „Tworzenia stron internetowych”, „Nowoczesnych trendów w żywieniu”, „Programów biurowych i obsługi biura”.

Atrakcyjność projektu podnosi możliwość bezpłatnego udziału w kursie na prawo jazdy kat. C.  Jak wiadomo, uzyskanie uprawnień w tym zakresie jest dużym wyzwaniem finansowym dla młodego człowieka kończącego szkołę. Za to posiadanie kat. C, biorąc pod uwagę liczbę ogłoszeń w sprawie pracy, daje niemal pewność szybkiego znalezienia zatrudnienia.

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czarnocinie oferuje swoim uczniom kursy: „Grafika komputerowa”, „Druk 3 D”, „Tworzenie stron internetowych”, a dla miłośników gastronomii „Nowoczesne trendy w żywieniu”. Bardzo pomocne w uzyskaniu zatrudnienia mogą okazać się umiejętności kształcone podczas kursu „Programy biurowe i obsługa biura”.

Ponadto dwudziestu uczniów będzie mogło bezpłatnie zdobyć prawo jazdy kat. B, co na pewno ułatwi im start na rynku pracy po skończeniu szkoły.

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sulejowie swoją dodatkową ofertę kieruje głównie do uczniów szkoły branżowej oraz do słuchaczy kwalifikacyjnych kursów zawodowych. Oni także mogą bezpłatnie uczestniczyć w kursach: „Grafika komputerowa”,  „Projektowanie wyrobów odzieżowych”, „Nowoczesne trendy w żywieniu”, „Druk 3D”, „Tworzenie stron internetowych”.

„Pszczelarzom”, z kształcenia których Sulejów słynie, z pewnością dużo nowej wiedzy i umiejętności zapewni kurs „Montaż stolarki budowlanej”.

Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Wolborzu ma w ofercie kursy spawalnicze, przydadzą się takie uprawnienia uczniom klas mechanicznych, a o pracę dobrze wyszkoleni fachowcy nie muszą się dziś martwić.

Uczniowie klas hodowli koni będą mogli wziąć udział w kursach: na odznaki jeździeckie oraz odznaki powożenia zaprzęgami. Zajęcia pozalekcyjne uwzględniają dodatkowe lekcje z języka obcego zawodowego, co na pewno przyda się w przyszłej pracy absolwentom tej szkoły.

W ramach rozpoczynających się projektów wszystkie szkoły powiatowe poprawią swoją bazę do nauki zawodu. Zakupiony zostanie nowoczesny sprzęt i wyposażenie. Dzięki temu osoby niebiorące udziału w projekcie, ale też kolejne roczniki, będą się kształcić w bogato wyposażonych pracowniach przedmiotowych: gastronomicznych, mechanicznych, architektury krajobrazu, weterynaryjnej, leśnej, technologii odzieży, pszczelarstwa.