Staw w Wolborzu czeka renowacja

Kategoria: Projekty ze środków zewnętrznych   Dodano: 08 grudnia 2023    Wyświetleń: 462   Autor: Aneta Stępień

Widok na zbiornik we Wolborzu

Renowacja zbiornika wodnego przy Pałacu Biskupów Kujawskich w Wolborzu to inwestycja Powiatu Piotrkowskiego, która uzyskała dofinansowanie z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego.

Prace ruszyły na początku grudnia i mają potrwać ok. dwóch tygodni. Całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi 146 997,30 złotych. Wykonawca, wyłoniony w przetargu, w ciągu dwóch tygodni ma odmulić fragmenty dna zbiornika oraz wzmocnić jego skarpy, uniemożliwiając osuwanie się brzegów akwenu. Powiat we własnym budżecie zabezpieczył na to zadanie 29 399,46 złotych. Kwota dotacji z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego wynosi 117 597,84 złotych.

Zadanie współfinansowane z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego