Za nami podsumowująca VI kadencję Sesja Rady Powiatu

Kategoria: Informacje   Dodano: 02 kwietnia 2024    Wyświetleń: 469   Autor: Aneta Stępień

Radni Rady Powiatu w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Piotrkowie

Od podsumowania 5,5 letniej działalności Samorządu Powiatu Piotrkowskiego rozpoczęła się uroczysta 78. Sesja Rady Powiatu.

Starosta Piotr Wojtysiak przedstawił sprawozdanie, w którym nie zabrakło konkretnych liczb:
  • 200 zrealizowanych projektów (infrastrukturalnych, społecznych i gospodarczych),
  • najważniejszych powiatowych inwestycji takich jak m.in.: Powiatowe Centrum Przesiadkowe Piotrków Trybunalski, Inkubatory Przetwórcze w Wolborzu i Czarnocinie, uruchomienie e-usług geodezyjnych, projekty oświatowe i te dedykowane osobom potrzebującym pomocy,
  • 110 km przebudowanych dróg, chodników, mostów, ciągów pieszo-rowerowych za 120 mln złotych,
  • 131 mln złotych pozyskanych środków zewnętrznych przy współpracy z 11. samorządami gminnymi ziemi piotrkowskiej.
Podczas sesji Złotym Medalem Pamiątkowym "Zasłużony dla Ziemi Piotrkowskiej" uhonorowano Jolantę Chełmińską byłą Wojewodę Łódzką, dzięki przychylności której administracja geodezyjna i kartograficzna może funkcjonować w budynku przy ul. Sienkiewicza 16A oraz za zainicjowanie bardzo dobrej współpracy Powiatu z Rejonem Glodeni w Mołdawii.
Srebrny Medal wręczono Jarosławowi Olbrychowskiemu Prezesowi Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939 r.” za nieustanne podejmowanie działań organizowanych na terenie powiatu piotrkowskiego, jak i miasta Piotrkowa Trybunalskiego, podczas których przypominano historię okresu międzywojennego, z dużym naciskiem na działalność Bohaterów Ojczyzny, wywodzących się z Ziemi Piotrkowskiej.
Podziękowania, z rąk Starosty i Przewodniczącego Rady Powiatu Bernarda Matyszewskiego, otrzymali wszyscy Radni Powiatowi, Włodarze Gmin Powiatu Piotrkowskiego, Szefowie Służb Mundurowych, Inspekcji współpracujących z powiatem, Rektor Akademii Piotrkowskiej, dyrektorzy jednostek organizacyjnych powiatu oraz kierownicy Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Tryb.