Uwaga kierowcy! Powiat rozpoczyna zaplanowane inwestycje drogowe

Kategoria: Informacje   Dodano: 25 marca 2024    Wyświetleń: 444   Autor: Aneta Stępień

Samorządowcy na drodze powiatowej w Kłudzicach

Przez lata droga w Kłudzicach w gminie Sulejów była drogą gruntową, ale niebawem ruszą prace, które wprowadzą blisko kilometrowy odcinek w XXI wiek.

Koszmarne dla użytkowników tej drogi dziury i nierówności mieli okazję zobaczyć przedstawiciele samorządu Powiatu Piotrkowskiego: Starosta Powiatu Piotr Wojtysiak, Dorota Jankowska Przewodnicząca Komisji Oświaty, Zdrowia, Kultury i Sportu Rady Powiatu, Sekretarz Powiatu Ireneusz Czerwiński oraz Mariusz Stobiecki Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Piotrkowie Tryb. Z uwagi na duże oszczędności poprzetargowe powiat - w porozumieniu z Bankiem Gospodarstwa Krajowego - zdecydował o wydłużeniu realizowanej inwestycji o przebudowę drogi powiatowej, łączącej miejscowość Kałek z drogą krajową nr 12, na terenie gminy Sulejów.

Utrudnień związanych z kolejną inwestycją drogową należy się spodziewać na drodze powiatowej Milejów - Łazy Duże w gminie Rozprza, gdzie Starosta Wojtysiak wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Bernardem Matyszewskim, Burmistrzem Rozprzy Arturem Cubałą i Dyrektorem ZDP zapoznali się z propozycją tymczasowej organizacji ruchu na skrzyżowaniu wspomnianego odcinka z drogą powiatową Milejowiec-Krzyżanów.

Plac budowy przekazano także wykonawcy modernizacji ulicy Warszawskiej w Gorzkowicach. Zadowolenia z szybkiego rozpoczęcia prac drogowych nie ukrywał Wójt Gminy Gorzkowice Alojzy Włodarczyk. Dzięki temu zadaniu odnowiony zostanie odcinek o długości 0,8 km.

Warto dodać, że na wszystkie wspomniane inwestycje powiat pozyskał ponad 9 mln złotych środków zewnętrznych.