Nowe miejsce dla Dębu Papieskiego

Kategoria: Informacje   Dodano: 02 kwietnia 2024    Wyświetleń: 340   Autor: Aneta Stępień

Władze powiatu podczas odsłonięcia tablicy

Powiatowe Centrum Przesiadkowe Piotrków Trybunalski wzbogaciło się w ostatnim czasie o okazały symbol. To Wadowicki Dąb Pamięci Ojca Świętego Jana Pawła II, który przez 15 lat rósł przy dawnej siedzibie Starostwa (Al. 3 Maja 33), a kilka tygodni temu został przesadzony. W 19. rocznicę śmierci Papieża Polaka - obecny Starosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Wojtysiak, Przewodniczący Rady Powiatu Piotrkowskiego Bernard Matyszewski, Gabriel Zaremba, dzięki któremu Powiat Piotrkowski otrzymał sadzonkę Dębu Papieskiego oraz ówcześni włodarze powiatu Starosta Stanisław Cubała i Przewodniczący Rady Andrzej Jaros odsłonili pamiątkową tablicę. W wydarzeniu wzięli udział liczni samorządowcy Ziemi Piotrkowskiej oraz zaproszeni goście. Uroczystość uświetniła Kolejowa Orkiestra Dęta z Piotrkowa Trybunalskiego.

Film z audiodeskrypcją